18. 12. 2023

TV POLAR 18.12. Transformace kraje

Facebook post 1 | TV POLAR 18.12. Transformace kraje

V předvánočním čase televize Polar přinesla reportáž týkající se vzdělávání v Moravskoslezském kraji za účasti náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje pana Stanislava Folwarczného.

Naše společnost – Moravskoslezská Technologická Akademie je typickým projektem pro podporu odborného vzdělání. Vyvíjíme kompletní vzdělávací balíčky (eduboxy) klademe důraz na podporu podnikavosti a také na odbornou angličtinu.

V rozhovoru se dále diskutuje o hlavních cílech projektu – přinášení inovací do odborného vzdělávání, o uplatnění absolventů na trhu práce v našem kraji, ale také o nacházení kvalitních zaměstnanců ze stran firem.

Jan Meca, CEO, předseda představenstva v článku vysvětluje důležitost inovování obsahu vzdělání. Dále je zde rozebíráno zakládání podnikatelských center na pilotních středních školách a podnikatelských inkubátorech, které jsou jejich součástí. Cílem je motivovat žáky k tomu, aby jejich podnikatelská aktivita byla vyšší než je dnes.

K rozhovoru se připojuje i Milan Zdvyhal, CTO člen představenstva vysvětluje důležitost „eduboxů“. Edubox je digitální produkt, je to software, který se vyvíjí v našem softwarovém týmu. Umožní rychle a efektivně vysvětlit danou problematiku svým studentům. Obsahuje vše potřebné (teorii i praxi) – včetně praktických ukázek a simulace. Edubox je vyvíjen v moderním herním enginu. Důvodem proč jsme zvolili tuto moderní technologii je mimo jiné i to, že nám umožní distribuovat Eduboxy vývojem od stolních počítačů přes mobilní zařízení, ale zároveň je možnost využití přes virtuální a rozšířenou realitu.

Celý rozhovor je možné shlédnout zde: https://polar.cz/porady/transformace-kraje/transformace-kraje-18-12-2023-18-37