23. 02. 2024

Setkání podnikavých studentů středních škol Moravskoslezského kraje

20240223 104336 1 | Setkání podnikavých studentů středních škol Moravskoslezského kraje

Dnes se v areálu Technologického parku v Ostravě uskutečnilo setkání podnikavých studentů středních škol, kde deset talentovaných mladých jedinců prezentovalo aktivity školní firmy a své inovativní podnikatelské plány a záměry. Tato událost přinesla nový pohled na podnikání mezi mladými lidmi a nabídla inspiraci pro budoucí generace podnikatelů.

Studenti, kteří se zúčastnili tohoto setkání, byli osloveni na základě svého zájmu o podnikání a schopnosti prezentovat své nápady.

„Jsme nadšeni tím, jakou invenci a kreativitu přinesli tito mladí lidé do svých podnikatelských plánů. Je skvělé vidět, jak se v našem kraji rodí noví podnikatelé s odvahou a vizí pro svou budoucnost,“ uvedl Ing. Jan Meca, předseda představenstva Moravskoslezské technologické akademie, z.s.

Každý ze studentů měl možnost prezentovat svůj projekt nebo projekt školní firmy před ostatními účastníky. Témata prezentací zahrnovala širokou škálu odvětví, včetně IT technologií, stavebnictví, finančního vzdělávání, řemesel, technických oborů či výroby prezentačních předmětů.

Setkání bylo nejenom příležitostí k prezentaci nápadů, ale také pro výměnu zkušeností a nápadů mezi studenty. Bylo zřejmé, že tato událost poskytla nejenom platformu pro prezentaci, ale i pro vzájemné další podněcování a vytváření síťování mezi budoucími podnikatelskými lídry.

Setkání podnikavých studentů středních škol Moravskoslezského kraje zdůraznilo důležitost podpory a rozvoje podnikatelského ducha mezi mladou generací. Organizátoři doufají, že tato iniciativa povede k vytvoření dalších příležitostí pro rozvoj podnikavosti mezi středoškoláky v regionu.

Setkání se konalo v rámci projektu TPA – Inovační centrum pro transformaci vzdělávání – CZ.10.03.01/00/22_003/0000072

Ing. Sylva Sládečková, MBA – manažerka podnikatelských center